2024-05-30

Jak wybrać żyrandol do salonu utrzymanego w nowoczesnym stylu?

W trakcie urządzania mieszkań nowoczesny styl cieszy się ogromną popularnością. Jest nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim wywołuje bardzo pozytywne wrażenia u osób, które spędzają tam wolny czas. Rola oświetlenia jest bez wątpienia bardzo istotna, dlatego rodzi się pytanie – jakie lampy zasługują na szczególną uwagę?

Żyrandol do salonu – nowoczesny i trwały model

Żyrandol do salonu to najlepszy dodatek, jednak jego wybór nie jest wcale taki łatwy. Dostępnych jest wiele modeli, niektóre z nich są proste, inne zostały wzbogacone o kryształy i nawiązują do przepychu i klasy, którą wiele lat temu możny było spotkać w pałacach królewskich. Można wybierać wśród prostych, uniwersalnych konstrukcji, które sprawdzają się szczególnie dobrze w salonach urządzonych w stylu klasycznym, a inne propozycje zaskakują swoją formą, kolorem oraz dodatkami.

Żyrandol nowoczesny to dzieło sztuki, które wpływa na wygląd salonu i stanowi niezwykle cenny dodatek. Ciekawa forma oraz zastosowany materiał przyciągają uwagę. Naprawdę jest w czym wybierać. Największą popularność na przestrzeni lat zyskały czarne szyszki oraz fontanny, warto jeszcze wspomnieć o kulach. W nowoczesnych wnętrzach stosuje się także klasyczne rozwiązania, czyli kryształy i opływowe kształty. Jednak, jeśli żyrandol do salonu ma przykuwać uwagę swoim kształtem i formą, doskonałą propozycją są ramiona powyginane z różne strony (zastąpią regularne ramiona). Dobrze sprawdzą się także szklane, odbijające światło klosze.

Jak dobrać żyrandol do wielkości pomieszczenia?

Żyrandol do salonu powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim zostać właściwie dopasowany do wielkości pomieszczenia i innych dodatków. W przypadku niewielkich pokoi dziennych warto postawić na funkcjonalność połączoną z przytulnością. Ciepło i spójny charakter można uzyskać, dzięki wybraniu niewielkiego modelu, który składa się z jednego albo kilku punktów (im więcej punktów, tym mniejszy musi być ich rozmiar). Warto zwrócić szczególną uwagę na modele ażurowe, gdyż mają delikatną konstrukcję i sprawiają wrażenie lekkich.

Z kolei w salonie sporych gabarytów można zdecydować się na wiele rozwiązań. Bardzo ważne, żeby wybrany model był zgodny z głównymi nurtami stylu, czyli porządkiem wygodą i minimalizmem. Nie powinien mieć zbyt wielu elementów, gdyż po pewnym czasie, zamiast zapewniać atrakcyjny wygląd, gromadzą jedynie kurz i brud. Najlepszą ozdobą do salonu okaże się żyrandol artystyczny czy model papierowy. Zwróć uwagę na proste klosze utrzymane w klasycznych kolorach, czyli białym, czarnym albo srebrnym. Największą uwagę zwraca jednak propozycja, która składa się z kilku lamp wiszących znajdujących się na różnych poziomach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.