2024-06-15

Ogrody zimowe a wartość nieruchomości – czy inwestycja się opłaca?

Czy ogrody zimowe są kosztowną inwestycją?

Ogrody zimowe pozwalają na całoroczny wypoczynek w otoczeni zieleni. W tym kubaturowym pomieszczeniu możemy upajać się widokiem naszych ulubionych kwiatów. Oranżerie wywodzą się z XVI wieku, kiedy to ich zadaniem była ochrona egzotycznej roślinności przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak porywisty wiatr, deszcz, śnieg czy mróz. Czy inwestycja jest opłacalna z dzisiejszego punktu widzenia? Warto rozpatrzyć to w kilku kategoriach. Niemniej jednak nie we wszystkich domostwach jest to spotykane.

Ogrody zimowe miejscem spotkań i wypoczynku

Warto na wstępie zaznaczyć, że na oranżerię może sobie pozwolić każdy, posiadający dom. Aby ją wybudować nie potrzeba pozwoleń. Najlepiej jeśli projekt ogrodu zimowego będzie już zaplanowany na etapie budowy domu. Taka inwestycja na pewno podniesie walory i wartość nieruchomości w przyszłym okresie. Tworząc ogród zimowy, warto rozważyć, na którą stronę świata ma wychodzić. Będzie to miało znaczenie pod kątem późniejszych rodzajów roślin, jakie będziemy chcieli, aby się w nim znajdowały. Każde bowiem posiadają inne wymagania i potrzebują innego czasu i natężenia naświetlania. Ma to też inny aspekt, a mianowicie walor, jakim na pewno jest czas, który będziemy chcieli spędzać w oranżerii. Jeśli marzą nam się długie wieczory w otoczeniu naszych roślin, to warto stworzyć ogród zimowy od strony południowo zachodniej, aby móc patrzeć dodatkowo na zachód słońca. To na pewno podniesie wartość nieruchomości jako efekt dodatni.

Czy ogrody zimowe są kosztowną inwestycją?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy jednak pamiętać, że jest to kosztowna inwestycja i zależy od wielu czynników, a tym wykorzystanych materiałów, wielkości kubatury, wyposażenia czy zastosowanego ogrzewania. Niewątpliwie jednak dla efektów warto zainwestować w ogrody zimowe Szczecin jest niewątpliwie jednym z tym polskich miast, w których to możemy budować nasze piękne oranżerie. Jasne i przestronne nadadzą nowoczesnego charakteru, jakim jest takie zagospodarowanie przestrzeni.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.