2024-04-14

Jaki skład może mieć koc? Kiedy będzie ciepły i funkcyjny?

koce bawełniane

Ciepły koc jest nieodłącznym towarzyszem chłodnych wieczorów i popołudniowych drzemek. Możliwości wyboru koca lub pledu jest tyle, że trafienie na odpowiedni model może sprawić wiele trudu. Jakim składem cechują się najlepsze koce? Kiedy będą one ciepłe i funkcyjne?

Koc a pled — jakie są między nimi różnice?

Pled nie jest tym samym co koc, choć wiele osób na co dzień stosuje te terminy zamiennie. Precyzując różnice, należy podkreślić, iż koc jest cieńszą wersją pledu. Pled jest produkowany przede wszystkim z naturalnych materiałów, jak bawełna czy wełna, jak również cechuje się tym, że jest przeważnie grubszy i cieplejszy niż koc.

Ciepłe koce do każdego wnętrza

Aranżując wnętrze, należy również zadbać o detale, jakimi są pledy i koce bawełniane. Wybór takiego elementu powinien następować na samym końcu, w trakcie wyboru dodatków do wnętrza. Na rynku dostępne są najróżniejsze pledy i koce — rozmiarze się grubością, fakturą, wykończeniem, kolorem czy dekoracją. Tak więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Ciepły pled lub koc dodają wnętrzu przytulności i ciepła. Co więcej, sam w sobie może być dominantą barwną — dysponując wnętrzem o jasnych i pastelowych barwach, intensywny kolor koca może efektywnie ożywić wnętrze oraz dodać mu rumieńców.

Ciepłe i funkcyjne koce bawełniane, z polaru, akrylu, wełny i mikrofibry — ogólna charakterystyka

Ciepły koc z polaru to jeden z najpopularniejszych produktów na rynku. Polar cechuje się tym, że jest łatwy w utrzymaniu czystości, miły w dotyku oraz świetnie izoluje ciepło. Niestety ma pewne wady — a mianowicie nie przepuszcza ciepła, a jego tańsze wersje szybka się mechacą.
Innym ciekawym rozwiązaniem są koce wykonane z akrylu. To popularny materiał, który jest dość tani i trwały. Niestety, akryl słabo chłonie wilgoć, co może przyczynić się do nadmiernej potliwości. Co więcej, jest to materiał łatwopalny, który szybko traci swój ładny wygląd.
Koce z mikrofibry są lekkie, miękkie, wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu. Niestety mają one jedną wadę, która może zniechęcić do wyboru tego rodzaju koca — najszybciej ze wszystkich koców przyciągają kurz.
Koce bawełniane to doskonała opcja dla alergików. W zależności od splotu mogą być używane zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni.
Bardzo popularne ostatnimi czasy są koce wełniane, które zarówno ułatwiają odprowadzanie wilgoci, jak i doskonale grzeją. Niestety ze względu na fakt, że mogą być alergenem, nie są one dobrym wyborem dla każdego

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.