2024-04-26

Jak wybrać siedzisko prysznicowe?

siedzisko prysznicowe

Osoby niepełnosprawne muszą borykać się z różnymi niedogodnościami podczas korzystania z łazienki. Szczególną trudność przynosi korzystanie z prysznica, wanny czy toalety. Dlatego też należy tak wyposażyć łazienkę, aby osoba chora mogła swobodnie I bezpiecznie po niej się poruszać.

Siedzisko prysznicowe – dlaczego warto je mieć?

Siedzisko prysznicowe jest niezbędnym sprzętem łazienkowym dla osób z dysfunkcją ruchu. Nawet przy zwykłej kontuzji nogi czy ręki wzięcie prysznica może okazać się czynnością niezwykle trudną. Wtedy bardzo pomocne okazuje się siedzisko prysznicowe, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ustawienie takiego krzesełka w kabinie prysznicowej minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się i usprawnia kąpiel.

Jakie siedzisko wybrać? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Tego typu produkty różnią się od siebie wyglądem, wielkością i funkcjonalnością. Przede wszystkim należy mieć na uwadze ilość miejsca w kabinie prysznicowej. Na małej przestrzeni lepiej sprawdzi się siedzisko prysznicowe przenośne, które można po kąpieli złożyć I schować. Druga opcja to krzesełko składane montowane na ścianie. Może samoczynnie składać się w górę lub w dół po użyciu, dlatego nie będzie zajmowało wiele miejsca. W dużych kabinach prysznicowych sprawdzi się większe krzesełko nieskładane, przymocowane do ściany.

Siedzisko prysznicowe bardziej rozbudowane

Większa niepełnosprawność to większe wymagania co do wyposażenia wnętrza łazienki. Wtedy też warto kupić jeszcze wygodniejsze siedzisko prysznicowe, które będzie wyposażone w zintegrowane siedzisko i praktyczne poręcze. Osoba chora musi mieć solidne oparcie pleców i rąk, aby wykonywanie czynności higienicznych nie sprawiało jej większego wysiłku. Dostępne są również ergonomiczne krzesełka prysznicowe z wycięciem w kształcie litery “U” przeznaczone dla osób, które mają problem z samodzielną higieną.

Siedzisko prysznicowe to tylko jeden z wielu dostępnych na rynku produktów, które pomagają osobom niepełnosprawnym w łazience. Oprócz krzesełek są jeszcze m.in. nasadki nawannowe, podnośniki, nakładki sedesowe, poręcze i uchwyty. Oczywiscie liczy się także odpowiednia ergonomia przestrzeni, aby poruszanie się było swobodne i bezpieczne.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.