2024-07-13

Czy domowej roboty olej jest lepszy od sklepowego?

wyciskarka do oleju

Tłuszcze odgrywają bardzo ważną rolę w naszej diecie, dlatego warto rozważyć ich tłoczenie we własnym zakresie. Do tego zadania służy wyciskarka do oleju, czyli nieskomplikowane urządzenie umożliwiające przygotowanie najlepszej jakości tłuszczy w korzystnej cenie.

Rola tłuszczy w organizmie człowieka

Tłuszcze to bogate źródło energii oraz cennych składników odżywczych, które przekładają się na dobre samopoczucie oraz zdrowie. Samodzielne tłoczenie oleju to doskonały sposób, żeby dostarczać do organizmu najlepszej jakości witaminy, minerały i składniki odżywcze. Dlatego wyciskarka do oleju jest jednym z najlepszych zakupów, jakie można wybrać do własnego domu. Co ważne, zwraca się już po kilku miesiącach użytkowania. Samodzielne tłoczenie wiąże się z używaniem ulubionych składników i odpowiednich proporcji. Szczególnie wartościowy jest olej tłoczony na zimno, gdyż nie poddaje się g obróbce termicznej, co sprawia, że jest on bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, witamin, flawonoidów oraz fitosteroli.

Wyciskarka do oleju – dlaczego tłuszcze domowej roboty są lepsze?

Przemysłowa technologia tłoczenia oleju ma jeden główny cel – uzyskanie maksymalnych zysków. Każdy surowiec roślinny zostaje maksymalnie wyciśnięty, żeby nie było żadnych strat czy marnowania roślin. Oprócz tego producenci dodają szereg konserwantów, które gwarantują dłuższą datę do spożycia. Cały proces produkcji oleju zaczyna się od przygotowania mieszaniny, potem oddziela się część płynną i oddestylowuje rozpuszczalnik, a to wszystko z wykorzystaniem chemikaliów. Można tego uniknąć i w tym celu służy wyciskarka do oleju. Samodzielne przygotowanie tłuszczy jest niezwykle szybkie i mało pracochłonne. Wystarczy nabyć słonecznik, siemię, wiórki, kokosowe, orzechy, rzepak, pestki dyni, sezam, mak czy też czarnuszkę i stworzyć swoje ulubione połączenie. Kluczowe znaczenie odgrywa świeżość wykorzystanych produktów oraz odpowiednie warunki przechowywania gotowego tłuszczu, co jest uwarunkowane szybkim utlenianiem.

Wyciskarka do oleju jest nie tylko wytrzymała i łatwa w użyciu, ale tłuszcze są także dobre dla naszego organizmu, gdyż nie zawierają żadnych ulepszaczy czy sztucznych dodatków. Możemy przygotować surowiec, który nam odpowiada pod względem smaku i aromatu, a produkty ze sprawdzonego źródła dadzą gwarancję najlepszej jakości tłuszczu. Zwróć uwagę na ogromną oszczędność, gdyż oleje dostępne w sklepach już teraz są drogie, a ich ceny będą cały czas rosnąć.

More Stories

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.