Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej przyczepy kempingowej?

Umywalki do przyczepy kempingowej

Kupno używanej przyczepy kempingowej tak jak i auta, to zawsze spore ryzyko. Zanim podpiszesz umowę ze sprzedawcą, sprawdź wszystkie elementy pojazdu z kompetentną osobą. Zawsze lepiej zapytać kogoś o różne kwestie, niż potem żałować wydanych pieniędzy.

Zastanów się, czego szukasz

To istotne pytanie powinien zadać sobie każdy, kto kupuje przyczepę kempingową. Zacznij od gabarytów, ładowności i wyposażenia. Musisz też dopasować wagę przyczepy do auta, które powinno być cięższe niż ciągnięty pojazd. Co więcej, razem z przyczepą samochód musi ważyć nie więcej, jak 3.5 tony. Musisz też wiedzieć, że ładowniejsza przyczepa ma zazwyczaj mniejszą masę własną.

Jeśli już ustalisz te podstawowe kwestie wyboru, umów się z potencjalnym sprzedawcą. Sprawdź dokładnie jakość karoserii. Jeśli chcesz dłużej pojeździć z przyczepą, nie może być na niej znacznej korozji czy wgnieceń. Koniecznie przetestuj hamulce – ręczny i najazdowy.

Umywalki do przyczepy kempingowej i inne dodatki

Przyczepa powinna być, wyposażona w zewnętrzny dostęp do zbiornika toalety, aby jej opróżnianie nie stało się mocno uciążliwe. Dopytaj też o pojemność zbiorników na wodę oraz ścieki. Bardzo przydatny okazuje się również przedsionek, który sprawdza się szczególnie wtedy, gdy przyczepa używana jest często stacjonarnie.

Niezwykle istotne są również umywalki do przyczepy kempingowej. Jeśli jej brakuje lub jest w złym stanie, to koniecznej jest dokupienie tego sprzętu. Zachowanie czystości w czasie drogi, szczególnie tej dłuższej, jest ważne. Brak umywalki do przyczepy kempingowej to duży problem, który należy szybko wyeliminować. Podróż objazdowa czy kemping na polu namiotowym bez własnej wody byłyby strasznie męczące.

Jeśli będzie brakować umywalki do przyczepy kempingowej, musisz wybrać model, który będzie najlepiej pasował. Są modele zwykłe, ale są też składane, dlatego, zanim kupisz, zrób dobry research rynku i wybierz odpowiedni produkt.

Oprócz ww. elementów zwróć też uwagę na ogólny stan wnętrza przyczepy. Ściany, podłogi, łazienka – to wszystko jest ważne, bo pozwoli Ci ocenić przewidywane koszty remontu.