2024-04-19

Jak przygotować się do rozwodu?

Rozwód nie należy do łatwych i przyjemnych spraw. Dlatego nie ma najlepszego sposobu na to, by się do niego przygotować. Najważniejsze jest to, aby decyzji o rozwodzie nie podejmować spontanicznie. Rozwód, tak jak i sam ślub powinien być rozważnie zaplanowany. Zwycięzcami spraw sądowych są ci, którzy potrafią zapanować nad swoimi emocjami oraz przedstawić spójną i jednolitą argumentację. Tak więc nasuwa się pewne pytanie — jak najlepiej przygotować się do rozwodu?

Na początku trzeba ustalić faktyczną przyczynę rozpadu małżeństwa

Na samym początku trzeba ustalić faktyczną przyczynę rozpadu małżeństwa. Najczęstszymi z nich, są: nadużywanie alkoholu, zdrada oraz inne nałogi, niezgodność charakterów, czy też przemoc domowa. Niejedna zdążą się, że wyżej wymienione przyczyny występują jednocześnie. Kluczowym jest również to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, kto ponosi winę za rozpad małżeństwa oraz to, czy osoba pozywająca sama się do tego przyczyniła. To dość istotne w kontekście późniejszej strategii procesowej.

Skorzystanie z pomocy adwokata lub radcy prawnego to dobre poczynanie

Niemal każdy jest świadomy tego, iż skorzystanie z pomocy specjalisty jest jak najbardziej wskazane w przypadku procesów rozwodowych. Można to zauważyć, spoglądając na częstotliwość wyszukiwania w Google takich fraz jak choćby „prawnik rozwód Kraków„.

Najlepszym wyborem wydaje się być udanie się do radcy prawnego, czy też adwokata — i to już na wiele tygodni przed wysłaniem pozwu. W przypadku rozwodu nie ma znaczenia, z którego usług z wyżej wymienionych dwóch się skorzysta. Ich sądowe kompetencje są takie same. Istotne, aby udać się do specjalisty zajmującego się prawem rozwodowym. Niestety bez pomocy takiej osoby można mieć dość spore kłopoty przed sądem. Nawet w przypadku świetnego przygotowani merytorycznego, można paść ofiarą własnego stresu lub nieznajomości postępowania cywilnego. Niejeden klient zgłasza się do adwokata dopiero w czasie apelacji, gdy nie jest już łatwo o zmianę wyroku z pierwszej instancji.

Co więcej, z adwokatem, tak samo jak z lekarzem, trzeba być całkowicie szczerym. W przeciwnym razie nie będzie on w stanie dobrać właściwej strategii procesowej. Bezy również pamiętać, iż nawet najbardziej krępujący detal nie będzie czymś zaskakującym dla prawnika, który wiele już w życiu słyszał.

Dlatego chcąc dobrze przygotować się do rozwodu, trzeba być szczerym ze swoim adwokatem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.